Z dumą współpracujemy z Fundacją Rak’n’Roll. Od 2016 roku bierzemy czynny udział w akcji „Rak`n`Roll – Daj Włos”! Razem z nami pomóż kobietom po chemioterapii!

Jeśli masz długie włosy i przy okazji zmiany fryzury chcesz zrobić coś dobrego dla innych – zgłoś się do naszego salonu! Możesz pomóc dziewczynom po chemioterapii i oddać ścięte włosy na perukę. Usługę fryzjerską wykonamy bezpłatnie. W zamian za udział w akcji zaproponujemy Ci odpowiednią stylizację.

Biorąc udział w akcji „Daj Włos”, przy okazji zmiany własnego wizerunku, odmieniasz życie innych osób.

 

raknroll.pl/dajwlos

 

 


 

Włosy to jeden z najważniejszych atrybutów naszego wyglądu, choć zwykle nie zdajemy sobie sprawy, jak dużo one dla nas znaczą. Utrata włosów zawsze niekorzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Dotkliwie przekonują się o tym osoby będące w trakcie leczenia chemioterapią. Utrata włosów, to skutek uboczny chemioterapii, który przeraża chorych najbardziej. W trakcie leczenia fatalne samopoczucie fizyczne łączy się ze słabą formą psychiczną. Fundacja Rak’n’Roll pokazuje, że również w trakcie leczenia chemioterapią warto dbać o swój wygląd zewnętrzny, gdyż poprawia to samopoczucie, a przede wszystkim motywuje do działania i dodaje dużo energii. Ładna, dobrze dobrana peruka, poprawiając wygląd, może zdecydowanie poprawić kondycję psychiczną i samopoczucie chorego.

Obecnie w Polsce peruki z naturalnych włosów są tylko częściowo refundowane przez NFZ. W odpowiedzi na tą sytuację ruszyła akcja „Daj włos”. Fundacja Rak’n’Roll angażuje zakłady fryzjerskie i osoby, które zmieniając fryzurę, chciałyby zrobić dobry uczynek. Przekazanie Fundacji ściętych włosów, pozwoli na zrobienie naturalnych peruk dla kobiet poddających się chemioterapii. Fundacja nawiązuje współpracę z salonami fryzjerskimi, które będą zbierać ścięte włosy i przekazywać je firmie, która produkuje peruki. W akcji może wziąć udział każdy, kto zmieniając swój wygląd chce zrobić coś dobrego dla innych.

Instrukcję jak ściąć włosy oraz pozostałe szczegóły akcji znajdziesz na stronie: http://www.raknroll.pl/dajwlos